Wtorek, 28 styczeń 2020liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast

Podatniku pamiętaj o wygenerowaniu mikro rachunku.

Wszyscy podatnicy PIT, CIT i VAT muszą się spieszyć – na wygenerowanie mikro rachunku pozostało już niewiele czasu do końca roku 2019.

Mikro rachunek podatkowy służy do wpłat podatków PIT, CIT i VAT. Dlatego też powinien posiadać go każdy płatnik tych danin, bo będzie musiał za jego pomocą zapłacić należności już od 1 stycznia 2020 roku.

Wygenerowanie rachunku jest proste – wystarczy wejść na stronę internetową ministerstwa finansów (www.podatki.gov.pl) i kliknąć pole „Generuj”. Następnie należy wpisać swój nr PESEL, jeżeli nie prowadzimy działalności gospodarczej i nie jesteśmy podatnikami VAT . W każdym innym przypadku musimy to zrobić za pomocą numeru NIP.

Pobierz informacje w formie pliku PDF i zapoznaj się z nią koniecznie!