Środa, 18 wrzesień 2019liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast
Susza w rolnictwie na terenie gminy Ślesin.

Ostatnie zjawiska pogodowe związane z bardzo wysokimi temperaturami oraz brakiem opadów nie sprzyjały  uprawom po  raz kolejny w naszej gminie została ogłoszona susza. Wnioski o szacowanie strat można składać w  tym roku  do 12.07.2019 w Urzędzie Miasta i Gminy w Ślesinie. Druki można do pobrania  w Biurze Obsługi Interesanta.
Przy zgłaszaniu upraw rolnicy powinni pamiętać o deklarowaniu wszystkich działek, nawet tych, na których nie wystąpiła susza. Powierzchnie powinny być zgodne z tym co rolnicy deklarowali we wnioskach obszarowych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Na podstawie zebranych wniosków Zespół Komisji będzie przeprowadzał lustracje na polach i na jej podstawie będą weryfikowane powstałe szkody oraz powstaną protokoły strat.