Wtorek, 20 sierpień 2019liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast
Facebook - Urząd Miasta i Gminy w Ślesinie
ZBY_1604ppp
Oglądasz: Aktualności|  Urząd Miasta Ślesin
Projekty Unijne
Termomodernizacja Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie
INFORMACJA PRASOWA
 
Licheń.  Licheńskie sanktuarium świętuje Dzień Babci i Dzień Dziadka
 
 
 
Rodzinny Dzień Babci i Dziadka w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej już 20 stycznia – w najbliższą niedzielę o godz. 12 sprawowana będzie Msza Św. w licheńskiej bazylice. Świętowanie to upłynie w modlitwie i radości – dziadkowie otrzymają błogosławieństwo, a dzieci zaprezentują niespodziankę. W uroczystości udział weźmie Stanisław Bielik, starosta koniński.
 
– Niedawno papież Franciszek przypomniał nam, abyśmy słuchali starszych, byśmy wykorzystywali ich mądrość życia. Będzie to dzień modlitwy w intencji naszych dziadków, którzy są blisko, a czasem są niezauważani. Jeśli ich potrzebujemy, to doceniamy, ale gdy są mniej potrzebni, często pozostają w samotności. Ten dzień ma podwójny cel – ma zwrócić naszą uwagę, aby relacje w rodzinie obejmowały również osoby starsze, by młodzi poświęcali im czas, okazywali wdzięczność starszym, za wszystko, co zostało im przekazane. W tym dniu chcemy się zatem modlić o lepsze relacje między nami, między pokoleniami, a także modlić się o ich zdrowie, o potrzebne siły oraz o to, by byli blisko Pana Boga i cieszyli się z całego swojego życia – mówi ks. dr Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium.
 
Zapraszamy babcie i dziadków razem z całymi rodzinami, z najbliższymi – z dziećmi i wnukami. Chcemy, by to był dzień rodzinnego świętowania. Szczególnie zapraszamy mieszkańców powiatu konińskiego, a swój udział zapowiedział Stanisław Bielik, starosta koniński.
 
 
 
 
Licheń Stary, 16 stycznia 2019 r.                                      
Robert Adamczyk 
Biuro Prasowe Sanktuarium

Biuletyn Informacji Publicznej BIP 
Serwer poczty e-mailPortal inwestycyjny


 
ANKIETA - badania satysfakcji Klienta UMiG


 
Platforma Zarządzania Oświatą VULCANInformacja Turystyczna
Szybko i sprawnie
Polecamy
Serwis informatyczny
GUZIK - systemy informatyczne
henryk@guzik.konin.pl 
Tel. +48 63 2465057
Galeria zdjęć

Fotografie z miasta i regionu
Zobacz galerię
Urząd Miasta i Gminy w Ślesinie, ul. Kleczewska 15, 62-561 Ślesin, pow. Koniński, woj. wielkopolskie, tel.: 63 2704011, fax: 63 2704198, email: sekretariat@slesin.pl, http://www.slesin.pl